|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Certification: | FDA, CCC, RoHS, CE |
| Power: | 6-10W |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Type | Aluminum strip light |
| Voltage | 12V/24V |
| Color temperature | 3000K,4000K.6000K |
| Size | Length:customized |
| Application | Home Space, Display and Showcase Cabinets, Office Space |
| Package | Normally 1 pc per plastic bag, 30-50pcs per cartons or pack as your requirement. Extra cost will be requested for special packing such as colorful box, blister packing, and etc. |
| Certification | ISO 9001 / 2000, SGS, TUV |
| Delivery date | Around 25-45 days based on your order quantity |
| Supply Ability | 1,0000,000 pcs / month |
| Payment Term | T/T, L/C or others for negotiation. |
| Samples Offer | We will offer free samples for quality checking. |
| Samples arrangement | Samples will be prepared to sending in about 3 working days by express such as DHL, UPS, TNT, FedEx or EMS. |


