|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Wheel Material: | PA/PP |
| Bearing Type: | Ball Bearing |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Type | Top plate without brake |
| Material | PA(Black)/PP(Grey/White) |
| Diameter | ∅40mm |
| Load Capacity | 25kg |
| Width | 40mm |
| Color | Black, Grey,White |
| Hinge | 3 PCS |
| Certification | ISO 9001 / 2000, SGS, TUV |
| Delivery date | Around 25-45 days based on your order quantity |
| Supply Ability | 1,0000,000 pcs / month |
| Payment Term | T/T, L/C or others for negotiation. |
| Samples Offer | We will offer free samples for quality checking. |
| Samples arrangement | Samples will be prepared to sending in about 3 working days by express such as DHL, UPS, TNT, FedEx or EMS. |
