|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Material: | Cold-Roller Steel |
| Rail: | Linear |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Type : | Push to open 3-fold ball bearing slide |
| Material : | Cold-roller steel |
| Material thickness : | 1.0*1.0*1.2mm; 1.2*1.2*1.2mm; 1.2*1.2*1.5mm |
| Width : | 45mm |
| Finish : | White Zinc,Colour Zinc,Black |
| Max weight : | 30kg |
| Available Size : | 10"/250mm |
| 12"/300mm | |
| 14"/350mm | |
| 16"/400mm | |
| 18"/450mm | |
| 20"/500mm | |
| 22"/550mm | |
| 24"/600mm | |
| Passed SGS test & over 50,000 open-close test | |
| Packing : | Pack as your requirement. Extra cost will be requested for special packing such as colorful box, blister packing, and etc. |
| Delivery date : | Around 25-45 days based on your order quantity |
| Supply Ability : | 500,000 sets / month |
| Payment Term : | T/T, L/C or others for negotiation |
| Samples Offer : | We will offer free samples for quality checking. |
| Samples arrangement : | Samples will be prepared to sending in about 3 working days by express such as DHL, UPS, TNT, FedEx or EMS. |

